eTwinning kontaktinis seminaras Rygoje 2018-10-18

eTwinning kontaktinis seminaras Rygoje „Use of argumentation, critical thinking and debating in eTwinning projects“ spalio 18-21 d.

Spalio 18-21 d. dalyvavome eTwinning kontaktiniame seminare Rygoje. Seminaro metu buvo daug diskutuojama apie reikalavimus 21-ojo amžiaus mokytojui, t. y., kokius įgūdžius, žinias bei savybes jis turi turėti pats bei ką yra svarbu ugdyti savo mokiniuose. Aptartos ir temos, įtraukiančios mokinius.

Mums buvo labai naudingi kritinio skaitymo metodai, mokinantys ieškoti argumentų bei argumentuoti patiems. Be to, tokias užduotis galima kūrybiškai pritaikyti įvairiose pamokos dalyse.

Dėl ko būtent rinkausi šį seminarą, ir mano lūkesčiai buvo išpildyti, tai – debatų metodas. Buvo labai naudinga ne tik teoriškai apie jį išgirsti, bet kartu perėjome pasirengimo stadijas bei po to patys išbandėme debatavimo metodą. Būtinai naudosime jį kalbėjimo pamokose.

Be to, įkvepiantys organizatoriai išsamiai papasakojo, parodė informaciją apie projekto paraiškos pildymą, tad nieko nelaukdami susibūrėme į komandas, naudodami įvairius metodus sėkmingai suplanavome bei pateikėme paraiškas.

Žinoma, nebuvo pamirštos bei IKT. Organizatoriai išmokino, kaip naudotis infografika bei kitomis priemonėmis, kurias panaudosime eTwinning projektuose ir kitoje ugdomojoje veikloje.

Taigi sėkmingai suplanuoti projektai, naujos pažintys (kai kurie net susirado partnerius Erasmus projektams), nauji ir aktyvūs mokymo metodai leido mums patobulinti profesines bei asmenines kompetencijas, o energingi organizatoriai įkvėpė tolimesniems darbams.

Paruošė Anglų kalbos mokytoja Daiva Šnipaitienė