Švietimas ir jaunimo užimtumas 2020.12

Gruodžio 14 dieną nuotoliniu būdu vyko tarptautinis „Euroscola“ renginys tema „Švietimas ir jaunimo užimtumas: ko mums reikia mūsų ateičiai?“, surengtas kaip alternatyva gyvai „Euroscola“ dienai Strasbūre, kur mes turėjome vykti kaip MEPA (Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė) projekto laimėtojai gegužės mėnesį. Deja, pandemija mums užkirto kelią, todėl renginys vyko nuotoliniu būdu. Prie renginio prisijungė ir galimybę užduoti klausimus bei kelti problemas turėjo apie 3000 moksleivių iš 64 Europos Sąjungos mokyklų. Tiesiogiai į šiuos klausimus atsakinėjo Europos Parlamento vicepirmininkas Rainer Wieland ir Europos Parlamento narė Petrucci Mina, o mokiniai turėjo galimybę balsuoti už jiems rūpimas problemas. Svarbiausios problemos, surinkusios daugiausiai balsų, bus pateiktos Europos parlamentui. Prie „Euroscola Online“ jungėsi ir mūsų, Gražiškių gimnazijos, MEPA komandos 10 narių bei koordinatorė – vyresnioji socialinė pedagogė Romena Balsienė.

Šiame renginyje daugelis klausimų buvo susiję su jaunimo problemomis: kas nutiks jaunimui, kuris neranda darbo dėl COVID-19 arba jį prarado dėl šios krizės, nuotolinio mokymosi iššūkiai. Daugeliui buvo įdomu, kaip ES rems studentus, besimokančius UK, kaip bus su jų studijomis dėl esamos padėties Europoje ir kaip ES ketina suvaldyti šią padėtį. Taip pat labai daug klausimų buvo susiję su COVID-19 – daugelio šalių mokiniai teiravosi, kokia bus Europa kitais metais, kaip jie ketina padėti šalims pagerinti savo ekonomiką po COVID-19 pandemijos. Atsakymai į visus klausimus apie COVID-19 buvo labai aiškūs ir teisingi – visa mūsų ateitis po šios krizės priklauso nuo mūsų. Daugelis žmonių kenčia dėl to, kad negali būti namuose su savo artimaisiais, bet mes visi turime atsakomybių, kurių turime laikytis. Žinoma, viskas pasikeitė, tačiau tik mes visi, kuriems rūpi Europa ir jos ateitis, galime kažką padaryti, svarbiausia, to norėti.

Išklausę mokinių iš kitų šalių klausimus ir rūpesčius, supratome, kad visur mokiniams tenka susidurti su iššūkiais dėl nuotolinio mokymosi, kad jaunimui kyla tokios pačios problemos dėl užimtumo ar įsidarbinimo, kad mes visi vienodi, su tokiomis pat bėdomis ir džiaugsmais.

Džiaugiuosi, kad 2019 metais teko „Euroscola“ dienos renginyje Strasbūre dalyvauti gyvai, ne nuotoliniu būdu. 2020 m. „Euroscolos“ renginys skyrėsi nuo to, kuris vyko realiai. Negalėjome gyvai bendrauti, negalėjome sėdėti parlamentarų kėdėse, gyvai balsuoti ir pavaikščioti po patį Europos Parlamentą, tačiau įgijome kitokios patirties, ir tai buvo įdomu, paliko gerus įspūdžius bei sužadino prisiminimus. Be to, dabar daugelis klausimų susiję su svarbiausia problema Europoje –COVID-19. Tuo laiku, kai turėjome galimybę šiame renginyje dalyvauti gyvai, niekas net nenumanė, kas mūsų laukia, tad aktualiausia mums buvo tuo metu esanti problema – diskriminacija, ES veikla ir būsimos investicijos mūsų šalims. Tikimės, kad ateityje vėl galėsime keliauti ir turėsime galimybę susitikimams ir gyviems renginiams.

Paruošė Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos IV klasės mokinė Vanesa Mickevičiūtė
Peržiūros: 121