Laisvės džiaugsmas

Jau ne pirmi metai, kai gimnazijoje laisvę švenčiame šiek tiek kitaip. Praėjusiais metais Kovo 11-ąją visi gimnazijos mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose, kuomet ieškojo tariamai gimnazijoje esančio Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto, o šįmet laisvės pojūtis buvo dar stipresnis. Per pirmą pamoką vyko renginys „Mes – Lietuvos ateitis“, kurio metu ne tik prisiminėme svarbius faktus apie nepriklausomybės atkūrimą, bet ir pasiklausėme eilėraščių, minčių ir dainų apie laisvę, pasveikinome Vilniaus miestą, prisimindami legendą apie mūsų gražiąją sostinę. Per 2-3 pamokas 1-7 klasių mokiniai mokėsi žaisti šachmatais. Pamokas vedė Vilkaviškio šachmatų klubo „Širvinta“ šachmatininkai. Gimnazijos fojė užpildė didieji šachmatai ir mokinių džiaugsmingi pergalių šūksniai. Per 4 pamoką savo galimybes išbandė jau mokantys žaisti 8-12 klasių mokiniai, kurie dar labiau įsigilino į žaidimo subtilybes. Ne veltui ši diena buvo paskirta tokiai veiklai – visi žaidę mokiniai džiaugėsi žaidimo šachmatais pamokomis, nes tai ne tik smagus laiko praleidimas, bet ir atminties bei kūrybiškumo lavinimas, smegenų veiklos skatinimas ir problemų sprendimo gebėjimų stiprinimas. Po žaidimo šachmatais mokiniai vyko į Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriaus organizuotą žygį „Lietuvos Tautinio Atgimimo ąžuolyno link“, kur jų laukė Vilkaviškio šaulių kuopos programa, orientacinės užduotys ir „kirvio“ sriuba.

Branginkime laisvę ir ja džiaukimės, prisimindami italų poeto Dantės Aligjerio žodžius: „Žmogus negali būti laimingas be laisvės“.

Paruošė Evaldas Plečkaitis