eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas

Pirmoji mokinių stovykla Lietuvoje „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas“

2011 metų gražų rudens savaitgalį man ir penkiems mūsų I gimnazijos klasės mokiniams – Indrei, Rasai, Karoliui, Medai ir Rūtai V. nusišypsojo laimė patekti į pirmąją Lietuvoje mokinių stovyklą „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas“ (eTwinning ir Saugesnis internetas yra Europos Komisijos projektai). 27 mokyklos pateikė paraiškas dalyvauti joje, iš jų buvo atrinkta 10 komandų. Labai džiaugiamės, kad mus taip pat pasirinko dalyvauti tokiame nuostabiame renginyje.

Stovyklos metu keturios mokinių komandos su profesionaliais kino operatoriais sukūrė keturis skirtingų žanrų filmukus – detektyvą, muilo operą, fantastinį filmą ir istorinę dramą. Filmai buvo susiję su saugaus interneto tema bei eTwinning veikla, kurioje visi mokiniai ir mokytojai jau turėjo patirties. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę tapti aktoriumi, režisieriu, scenarijaus autoriumi ar operatoriumi.

Filmavimo aplinka buvo ideali – Taujėnų dvaras (klasicizmo stiliaus rūmai, viena iš kunigaikščių Radvilų rezidencijų Lietuvoje), taip pat tikri teatro kostiumai, geras oras ir puiki komanda. Stovykloje apie viską buvo pagalvota – ne tik apie rimtą vaikų darbą, bet ir apie pramogas – jiems patiko linksmo žaidimų vedėjo pramogos. Na, ir žinoma mokytojos Konsuelos šokiai :) Šventinį vakarą užbaigė mokinių sukurtų filmų premjera ir kino apdovanojimai.

Man buvo labai įdomūs ir naudingi pokalbiai su kolegėmis bei renginio organizatorėmis apie Saugaus interneto ir eTwinning projektus. Sužinojau įdomių dalykų, kuriuos tikrai pritaikysiu darbe ateityje. Šiuose projektuose esu dar tik pradedančioji, bet stovykloje praleistas laikas parodė, kad einu teisingu keliu. O pats geriausias atlygis – vaikų šypsenos, rodančios, kad jie tikrai gerai praleido laiką.

Išvykstantys vaikai dėkojo renginio organizatoriams už dovanėles, turiningai praleistą savaitgalį ir tikėjosi panašių stovyklų, tik jau ilgiau trunkančių, ateityje. Man belieka tik prisidėti prie vaikų padėkos ir vilties, kad tai pasikartos ir ateityje :)

Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos

Anglų kalbos mokytoja Daiva Šitkauskaitė

Rasos įspūdžiai iš stovyklos:

„Pirmiausia man didelį įspūdį paliko Taujėnų dvaras, nes ten lankiausi pirmą kartą. Antra, labai patiko netradicinė stovyklos veikla - filmų kūrimas. Tikrai buvo įdomu dirbti komandoje su operatoriais, o po to žiūrėti savo ir kitų komandų darbo rezultatus. Man patiko stovyklos organizuotumas. Tikrai turėjome puikią nakvynę ir maitinimą. Pramogų taip pat nepritrūko (todėl sekančią dieną buvome tokie nejudrūs...). Įstrigo renginio vedėjas, kuris moka bendrauti su publika. Didžėjus taip pat. Be abejo, negaliu nepaminėti tos mokytojos, kuri šoko geriau nei mes... Ši stovykla man gyvenime buvo pirmoji ir labai patiko. Ji, kaip ir eTwinning'as, padėjo susipažinti su naujais žmonėmis iš Lietuvos. Komandos labai susidraugavo. Dėkojame organizatoriams ir laukiame kvietimo į antrąją stovyklą!”

Rūtos įspūdžiai iš stovyklos:

„Stovykloje buvo nuostabu! Dvaras, aplinka, nauji draugai... Ech, kaip aš pasiilgsiu visko. Buvo sunku atsisveikinti... Tas dvi dienas atsiminsiu dar ilgai. Labiausiai man patiko mūsų „Raudonųjų komanda“ ir operatorius. Filmą sukūrėme ne taip jau ir greitai, nes vieną sceną teko kartoti 15 kartų.

Patiko vakaro vedėjas, norėčiau dar kartą visa tai pakartoti ir tikiuosi, kad nenutruks mūsų bendravimas su kitų mokyklų mokiniais. Dar stovykloje išmokome tyliai vaikščioti koridoriais...:) Dėkinga anglų kalbos mokytojai, kad įkalbėjo dalyvauti, o G. Murauskui, kad dėl mūsų taip pasiaukojo :)“

Medos įspūdžiai iš stovyklos:

„Parsivežiau nepaprastai daug prisiminimų ir įspūdžių. Dvaro teritorija labai graži. Gaila, kad teko taip greitai išvažiuoti nespėjus apeiti visų dvaro kampelių. Susiradau begalę naujų draugų, kuriuos tikiuosi sutikti ir ateityje. Labai patiko filmo, scenarijaus kūrimas ir bendras darbas. Mūsų komanda susidraugavo iškart, todėl buvo sunku palikti draugus. Labai ačiū organizatoriams už tokią stovyklą, mūsų komandos operatoriui, kuris buvo toks kantrus su mumis ir sumontavo nepaprastai gražų filmuką. AČIŪ!”

Indrės įspūdžiai iš stovyklos:

Rugsėjo 17-18 dienomis su keletu draugų turėjau galimybę savaitgalį praleisti stovykloje Taujėnų dvare, Ukmergės rajone. Nuvykus į dvarą sužavėjo didingas pastatas, išpuoselėta aplinka. Stovykloje burtų keliu buvome suskirstyti į grupes. Taip aš papuoliau į oranžinę komandą. Kartu su komandos draugais kūrėme filmą, tobulinome aktorinius įgūdžius ir tiesiog padarėme pirmąjį žingsnį i Holivudą :) Vakare įvyko įspūdinga filmų premjera. Žaidėme žaidimus, šėliojome šokių aikštelėje. Dėkinga anglų kalbos mokytojai už galimybę dalyvauti stovykloje, kur praplėčiau akiratį ir pažįstamų ratą, įgijau patirties ir tiesiog smagiai ir turiningai praleidau savaitgalį :)“

Karolio įspūdžiai iš stovyklos:

„Rugsėjo 17-18 dienos amžinai išliks mano atmintyje ne tik dėl puikiai praleisti laiko, bet ir dėl naujos patirties kuriant filmus bei sutiktų naujų draugų. Už tai aš mokytojai ir stovyklos organizatoriams būsiu dėkingas visą gyvenimą. Jei man būtų pasiūlyta viską pakartoti, nedvejodamas sutikčiau - vien jau tam, kad susitikčiau su naujais, tačiau jau gerais tapusiais draugais. Tikiuosi, kad turėsiu galimybę viską pakartoti.“

Paruošė Daiva Šnipaitienė