Just dance

Rugpjūčio 4-14 dienomis vyko ERASMUS+ organizuojamas jaunimo mainų projektas ,,Just dance“.

Jame dalyvavo trys šalys: Lenkija, Latvija, Lietuva. Projektas vyko apie 30 km. nuo Lietuvos sienos, antrame pagal dydį Latvijos mieste, Daugavpilyje. Lietuvą atstovavo septynios aktyvios mokinės ir dvi rūpestingos mokytojos iš Gražiškių gimnazijos. Projekto ,,Just dance“ tikslas- skatinti jaunimą judėti, bendradarbiauti tarpusavyje, gerinti anglų kalbos žinias bei realizuoti save šokio judesiu.
Nuo pat projekto pradžios vyko pasiruošimas Daugavpilio miesto šventei, kurioje mes turėjome galimybę parodyti tai, ką išmokome. Šalia viso šito, turėjome daug ekskursijų į miestą: lankėmės zoologijos sode, bibliotekoje, meno mokykloje, Daugavpilio miesto tvirtoje,teatre bei turėjome įspūdingus pietus didžiausiame ir prabangiausiame Daugavpilio miesto restorane, kuriame atsivėrė nuostabi Daugavpilio panorama. Taip pat teatre turėjome progą stebėti profesionalių šokėjų pasiruošimą spektakliui, parodyti jiems savo šokius bei išklausyti jų patarimus, kurie mums padėjo įsijausti ir atiduoti visą savo energiją šokiui, tiek pasirodymo metu, tiek apskritai gyvenime. Kiekvienai iš dalyvavusių šalių buvo paskirtas namų darbas paruošti savo šalies pristatymą, nepamirštant ir savo šalies tradicijų bei patiekalų. Tam, kad projektas būtų įvairesnis, turėjome keletą vakarų, tam tikra tema,pvz: retro, country, nacionaliniai vakarai. Šiems vakarams turėjome parodyti ne tik šokį, tačiau turėti ir šio stiliaus drabužius.
Tai buvo neįkainojama patirtis, naujų įspūdžių kupina kelionė, kurioje susiradome daug naujų draugų, aplankėme nematytas vietas, patobulinome anglų kalbos žinias, taip pat išmokome vieną kitą latvišką ir lenkišką žodį. Taigi, norime paskatinti jaunimą nesėdėti vietoje, o dalyvauti įvairiuose projektuose, išlipti iš komforto zonos ir smagiai praleisti laiką.

Nuotraukos centre kolektyvą lydinčios mokytojos. Šokių mokytoja Indrė Simanavičiūtė (kairėje) ir anglų kalbos mokytoja Simona Karalevičė (dešinėjė)

Paruošė Šokių mokytoja Indrė Simanavičiūtė ir anglų kalbos mokytoja Simona Karalevičė