Vizitas Ispanijoje

Tomelloso mieste, Ispanijoje, balandžio 27-28 d. įvyko antrasis tarptautinio Erasmus+ projekto “Rangers of Change” dalyvių iš Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Graikijos ir Ispanijos susitikimas.

Visi projekto dalyviai komandinio darbo metu, pasitelkę empatijos bei derybų įgūdžius sprendė, kaip įtraukti mokinius į klimato kaitos problemų sprendimus. Aptarė, su kokiais sunkumais susiduriame, kokių reikėtų imtis veiksmų, siekiant daryti pozityvius pokyčius klimato kaitos klausimais.

Visa savaitė buvo kupina įdomių gamtosauginių veiklų. Bendravome ir komandomis dirbome kartu su mokiniais iš Portugalijos, Rumunijos, Ispanijos ir Graikijos. Veiklų gamtoje metu stebėjome ir rinkome duomenis,

Fuensalidos rūmuose susitikome su tvarios plėtros ministru Kastilijoje-La Mančoje. Trečiąją susitikimo dieną apsilankėme Europos Parlamento biure, Madride, Prado muziejuje, Retiro parke, o išvykimas į Lagunas de Ruidera gamtos parką abejingų dėl gamtos grožio bei švarios aplinkos nepaliko.

Didžiulį įspūdų paliko Campo de Criptan pastatyti senieji vėjo malūnai bei Toledo - trijų kultūrų: krikščionybės, islamo ir judaizmo miestas,

Gražiškių gimnazijos komanda: mokiniai Gabrielė Navikaitė, Eglė Valavičiūtė, Dovydas Burokas, Gracijus Jeseliūnas bei direktorė Grita Launikonė ir mokytoja Vilma Valavičienė  dėkinga šio vizito šeimininkams - Instituto de Enseñanza Secundaria Eladio Cabañero  mokyklos mokytojams, direktoriui ir mokiniams už puikiai suplanuotas veiklas, už svetingumą ir bendro tikslo siekimą. Susitikimo dalyviai džaiugiasi, kad susirado draugų, patobulino savo bendravimo ir komunikavimo anglų kalba įgūdžius, susipažino su šalies tradicijomis, kultūra, bei istorija.

Projekto įvertinimas

Paruošė Vilma Valavičienė