Pirmieji projekto „Augu skaitydamas“ žingsniai

2021 m. sausio mėnesį gimnazijoje startavo projektas „Augu skaitydamas“, kurio tikslas – gerinti 5-8 klasių mokinių skaitymo, rašymo ir kalbėjimo gebėjimus, tuo pačiu skatinant ir knygų skaitymą.

Projektui įgyvendinti buvo numatytos aštuonių rūšių veiklos: „Knyga – mano pasirinkimas“, „Skaitau kartu su mokytoju“, „Knygų studija“, „Knygos teatras“, „Jaunasis iliustratorius“, „Istorijos žinovas“, „ Kelionė aplink pasaulį“, „Mini info“. Kiekvienos veiklos įgyvendinimui numatytas mėnesio laikotarpis. Veiklas vykdo visi 5-8 klasių mokiniai.
Sausio mėnesio pradžioje nuotoliniu būdu įvyko projekto pristatymas gimnazijos bendruomenei. Pristatymo metu susipažinome su projekto veiklomis ir laukiančiais prizais, pasidalinome mintimis apie skaitymą, jo naudą ir svarbą mūsų visų gyvenime.

Pristatymo metu buvo paskelbta ir pirmoji projekto veikla „Mini info“. Dalyviai turėjo paruošti trumpus, naudingus ir įdomius informacijos pristatymus, susijusius su gamtos, kūno kultūros, muzikos ir technologijų pamokomis. Mokiniai buvo aktyvūs, susirado temai tinkamos medžiagos ir parengė daug įvairių pristatymų apie mažiausius, keisčiausius, pavojingiausius gyvūnus, nuodingus augalus, gamtos reiškinius ir objektus, muzikos įdomybes, jos instrumentus ir populiarias grupes, sporto naudą ir rekordus, maistą, aukščiausius pasaulio statinius ir kt.

Mokiniai džiaugėsi „Mini info“ veiklos rezultatais ir jautėsi tikrai „paaugę“, nes papildė savo žinių bagažą, patobulėjo rengdami skaidres ir, žinoma, pagerino savo skaitymo bei kalbėjimo įgūdžius.

Mokiniai jau supažindinti su vasario mėnesio veikla „Jaunasis iliustratorius“, kurios metu pasiners į stebuklingą pasaulio pasakų karalystę.

Paruošė bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė