Projekto „Augu skaitydamas“ galia ir sėkmė (tęsinys)

Projektas „Augu skaitydamas“  balandžio mėnesį nepasidavė šiltėjantiems orams ir norui patingėti, o pasinėrė į  senovės istorijos žinių pasaulį – laiką paskyrė veiklai „Istorijos žinovas“. Mokiniai turėjo perskaityti po vieną paskirtą istorinę knygą ir  mėnesio gale savo žinias pasitikrino dalyvaudami  Projekto parengtoje, knygą  atitinkančioje  viktorinoje „Quizizz “ svetainėje.   5 klasės mokiniai gilino savo istorijos žinias skaitydami  knygą „Septyni Antikos stebuklai“, 6 klasės mokiniai  skaitė kūrinį  „Romos pasaulis“, 7 klasės mokiniai – „Senovės Graikija“, o 8 klasės mokiniai – „Viduramžių miestai“. Ši veikla mokiniams ne tik papildė jų istorinių žinių bagažą, bet ir pažadino norą domėtis toliau senovės istorija ir esant galimybei aplankyti knygose aprašytas šalis ir miestus, savo akimis išvysti dar tebestovinčius didingus pastatus ir įspūdingas vietas. 

Gegužės mėnesiui Projektas taip pat buvo parengęs dar vieną veiklą –  „Pažintį su greituoju skaitymu“, nes žvelgdamas į ateitį suprato, kad mokiniams gali tekti gyvenime per trumpą laiką perskaityti ir įsisavinti daug medžiagos – juk jų dar laukia studijos – ir nusprendė juos supažindinti su greituoju skaitymu. Visų klasių mokiniai išklausė ir peržiūrėjo Aivaro Pranarausko mokymus apie greitąjį skaitymą, o norintys dar labiau įtvirtinti savo įgytas žinias, galėjo perskaityti ir jo knygą „Pažintis su greituoju skaitymu“. Išklausius mokymus, mokiniams teko atsakyti ir į Projekto pateiktus klausimus.

Neilgai trukus atkeliavo ne tik vasara, bet ir paskutinis mokslo metų mėnesis – birželis. Šį mėnesį Projektas nusprendė jau pradėti ilsėtis, apgalvodamas viską, kas buvo nuveikta ir pasiekta visos Gražiškių gimnazijos bendruomenės dėka. Projektas džiaugėsi savo darbu, veiklos rezultatais, mokinių noru dalyvauti ir augimu skaitant bei su nekantrumu laukė ateinančių naujų mokslo metų, kurių metu tęs savo darbą – įgyvendins likusias numatytas veiklas.

Paruošė Bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė
Peržiūros: 261