Augantys skaitytojai lankėsi Marijampolės STEAM centre

Lapkričio 12 dieną, penktadienį, aktyviausi gimnazijoje sėkmingai vykstančio projekto „Augu skaitydamas“ dalyviai vyko į seniai pažadėtą ekskursiją, kurios metu lankėsi Marijampolės mieste neseniai duris atvėrusiame STEAM centre. Šauni STEAM centro darbuotojų komanda šiltai priėmė mūsų gimnazijos mokinius ir skatino pasinerti į žinių, nuotykių ir atradimų pasaulį.

Iš pradžių mokiniams buvo pravesta ekskursija po centre įsikūrusias laboratorijas: standartizuotą mechatronikos/IT laboratoriją, standartizuotą gamtamokslinę laboratoriją ir kūrybiškumo ir medijų specializuotą laboratoriją. Po pažinties su jomis, mokiniai turėjo teisę pasirinkti 2 laboratorijas, kuriose galėjo padirbėti kartu su centro edukatoriais. Visos trys laboratorijos susilaukė susidomėjimo ir noro išmokti dar nežinomų dalykų.

Standartizuotoje mechatronikos/IT laboratorijoje mokiniai, naudodami elektronikos, robotikos konstravimo rinkinius, kūrė ir programavo savo pirmuosius robotus. Standartizuotoje gamtamokslinėje laboratorijoje atliko du bandymus: „Raudonojo kopūsto chemija“ ir „Dramblio dantų pasta“. Kūrybiškumo ir medijų specializuotoje laboratorijoje mokiniai turėjo galimybę išmokti naudotis „Canva“ programa ir pasigamino įvairiausių atvirukų.

Praleistas laikas STEAM centre mokiniams tikrai neprailgo. Tai rodo  noras ir  viltis čia apsilankyti dar ne kartą.

Po viešnagės centre vykome papietauti į mokinių mėgstamą McDonald’s. Kad negraužtų sąžinė, jog lankėmės tokiame restorane, nusprendėme kalorijas sudeginti dalyvaudami  mini orientaciniame žaidime Marijampolės Poezijos parke. Žaidėme pasiskirstę į 5 komandas, ieškojome atsakymų į gimnazijos bibliotekininkės parengtus klausimus apie šį parką.

Norisi tikėti, jog ši išvyka paskatins ir kitus mokinius aktyviau dalyvauti projekto veiklose.

Paruošė Bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė