Projekto „Augu skaitydamas“ galia ir sėkmė (III dalis)

Projektas „Augu skaitydamas“ net nepajuto, kaip sėkmingai ir turiningai užbaigė 2021-uosius metus. Aktyviai pasinėrę į darbus, net pamiršome pasidžiaugti savo pasiekimais, o naujų metų pradžia puiki galimybė pasidalyti dar neaptartomis praėjusių metų sėkmėmis. O jų projekte tikrai buvo.

Pradėkime nuo pirmosios šių mokslo metų rugsėjo mėnesio veiklos „Pažintis su retorika“. Projekto dalyviai skaitė Donaldo Duškino knygą „Retorika vaikams“. Skaitydami ne tik susipažino su retorikos menu ir jo svarba, bet ir ieškojo atsakymų į jiems pateiktus klausimus. Pažinus retorikos meną, mokiniai suprato tinkamo viešojo kalbėjimo svarbą, naudą ir žodžio galią.

Spalio mėnesį buvo nuspręsta vėl pasinerti į pasakų pasaulį ir įgyvendinti „Jaunojo iliustratoriaus“ veiklą. Šioje veikloje dalyvavo ir pradinių klasių mokiniai, kurie savo spalvingais piešiniais papildė 5-8 klasių mokinių darbų parodą gimnazijos žaidimų „kampelio“ erdvėje. Čia pertraukų metu pradinių klasių mokiniai atbėgdavo pasiklausyti gimnazijos socialinės pedagogės Romenos Balsienės skaitomų pasakų. Projekto dalyviai parodai padovanojo ne tik savo gražius piešinius ir perrašytas pasakas, bet ir geranoriškai prisidėjo prie parodos rengimo. Sulaukę aktyvaus dalyvavimo ir gražių darbų, išrinkome gražiausių darbų autorius. Prizai atiteko 5 kl. mokiniui Dovydui Murauskui, 6 kl. mokinei Eglei Valavičiūtei, 7 kl. mokinei Emilijai Janušauskaitei ir 8 kl. mokinei Kamilei Dereškevičiūtei.

Lapkričio mėnesį vėl „keliavome“ – vykdėme veiklą „Kelionė aplink pasaulį“. Mokiniai ieškodami atsakymų į jiems pateiktus klausimus sužinojo ir pamatė daug pasaulio įdomybių ir keistenybių,  kurias vėliau galėjo pateikti kūrybiškai ir informatyviai, naudodamiesi  ARCGIS programa.

Gruodžio mėnesį praleidome ramiai su veikla „Knyga – mano pasirinkimas“. Mokiniai rinkosi sau patinkančias knygas, kurias grįžę po žiemos atostogų pristatys savo klasės draugams.

Metai baigėsi, bet projektas dar ne, juo džiaugsimės iki pat mokslo metų pabaigos. Mokiniai su nekantrumu laukia kitų projekto veiklų, kurios jiems suteiks ne tik žinių, bet ir dar daugiau skaitymo, rašymo ir kalbėjimo įgūdžių ir, žinoma,  gerų emocijų. Juk smagu, kai su draugais gali pasikalbėti ne tik apie kompiuterinius žaidimus.

Paruošė bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė