Projekto „Augu skaitydamas“ sėkmė ir galia (pabaiga)

Naujus metus pradėjome taip pat su jau pažįstama veikla „Mini info“. Ši veikla buvo skirta pagilinti meno žinias: mokiniai rengė trumpus pristatymus, susijusius su dailės ir muzikos sritimis, susipažino su seniausiais ir įvairiausiais muzikos instrumentais, „apžiūrėjo“ garsiausius pasaulio paveikslus.

Vasario mėnesį buvo pakartota ir veikla „Istorijos žinovas“. Mokiniai turėjo perskaityti po vieną paskirtą istorinę knygą ir  mėnesio gale savo žinias pasitikrino dalyvaudami knygą atitinkančioje viktorinoje „Quizizz “ svetainėje. 5 klasės mokiniai gilino savo istorijos žinias skaitydami  knygą „Septyni Antikos stebuklai“, 6 klasės mokiniai  skaitė kūrinį  „Romos pasaulis“, 7 klasės mokiniai – „Senovės Graikija“, o 8 klasės mokiniai – „Viduramžių miestai“.

Kovo mėnesį buvo įgyvendinta šiek tiek linksmesnė projekto veikla „Knygos teatras“. Mokiniams teko paragauti aktorystės meno – vaidino ir įsijautė į perskaitytų knygų personažus ir perteikė pamokančias knygos mintis. Mokiniai liko nustebinti savo ir klasės draugų pasirinktais personažais, nes jų buvo įvairiausių: nuo mažosios Raudonkepuraitės iki medžiotojo, elnių kvieslio. Ši veikla  padėjo mokiniams geriau suprasti perskaitytas knygas ir peržengti scenos baimę.

Balandžio mėnesį augantys skaitytojai įgyvendino veiklą „Knygų studija“. Šį kartą mokiniai dirbo komandose. Iš pasiūlytų bibliotekoje esančių knygų kiekviena mokinių grupelė pasirinko po vieną knygą. Mėnesio gale vyko knygos pristatymas – diskusija. Mokinių grupelė interviu metodu pristatė perskaitytą knygą, dalijosi įsimintinomis mintimis, savo potyriais ir emocijomis,  stengėsi sudominti klausytojus.

Gegužės ir birželio mėnesį buvo įgyvendinta paskutinioji projekto veikla „Skaitau kartu su mokytoju“. Mokinių grupelės skaitė pasirinktą knygą kartu su vienu iš gimnazijos mokytojų. Mokinius intrigavo ši veikla, nes nežinojo, su kuriuo mokytoju jiems teks aptarti skaitomą knygą. Paskutinėmis mokslo metų dienomis vykę aptarimai suteikė galimybę mokiniams laisviau pabendrauti su mokytojais, aptariant knygą pasirinktu būdu.

Įgyvendinus visas projekto veiklas, aktyviausi mokiniai vyko į 3 ekskursijas. Šį kartą viena ekskursija atiteko ir mūsų mažiesiems pradinių klasių skaitytojams, kurie vyko į Jono Basanavičiaus gimtinę, dalyvavo edukacinėje veikloje „Kai žemę puošia ąžuolai“. Kitų ekskursijų metu skaitytojai lankėsi Kauno miesto  „Šokoladinėje“, VDU Botanikos sode ir  Kauno Tradiciniame amatų centre. Kauno „Šokoladinėje“ vyko saldi edukacinė veikla: susipažino su šokolado istorija, pamatė, kaip gaminami rankų darbo šokoladiniai saldainiai ir figūros, dalyvavo šokolado degustacijoje ir pasigamino po 4 šokoladinius gaminius. Aplankytas ir apžiūrėtas ne tik VDU Botanikos sodas, bet ir edukacinė klasė įrengtoje NSO laboratorijoje, kurioje mokiniai  atliko įvairias chemines reakcijas, pasigamino vonios druską. Kauno Tradicinių amatų centre apžiūrėjo ir susipažino su XIX-XX a. technikos paveldo ir etninės kultūros ekspozicija, įkurta po atviru dangumi.

2022–2023 m. m. projektas jau nebus vykdomas, tačiau mokiniai turės galimybę gerinti savo skaitymo įgūdžius ir gilinti žinias neformaliojo ugdymo veikloje, 5-7 klasių būrelyje tuo pačiu pavadinimu „Augu skaitydamas“.

Paruošė Bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė