Profesijų diena gimnazijoje

Kovo 24  dieną organizuota ugdymo karjerai diena, kurioje dalyvavo visi – nuo priešmokyklinukų iki abiturientų. Gimnazijoje svečiavosi ir savo žiniomis, patirtimi, profesinėmis veiklos subtilybėmis dalijosi buvę mūsų gimnazijos mokiniai, taip pat nepasididžiavo atvykti pasieniečiai, kariškiai ir vizažo meistrės. Pirmos pamokos metu 1–4 klasių mokiniai piešė piešinius „Kuo būsiu užaugęs“, o vyresnių klasių mokiniai rengė pristatymus apie įdomiausią, keisčiausią, geriausiai apmokamą, populiariausią, sunkiausią ir linksmiausią profesiją. Darbus  vėliau pristatė gimnazijos foje.

Diena prabėgo itin greitai, nes buvo įdomi, turininga ir naudinga, kadangi mokiniai turėjo galimybę išgirsti naujų dalykų, pabendrauti su įvairių profesijų atstovais. Būsima veterinarijos gydytoja Rugilė Baltrušaitytė papasakojo apie gyvūnėlių priežiūrą. Gamtos mokslų daktarė ir Vilniaus universiteto mokslininkė genetikė Raimonda Kubiliūtė su moksleiviais atliko eksperimentą, kurio metu iš paprastos braškės buvo bandoma išskirti bei plika akimi pamatyti DNR. Ergoterapeutė Rugilė Simanavičiūtė supažindino su ergoterapija, leido išbandyti joje naudojamas gydomąsias priemones. Ūkininkas Ignas Paliulis pasidalijo savo ūkininkavimo ir gyvenimo kaime patirtimi ir privalumais, o įmonės „UNOSOL“ vadovas Gedeminas Skilčius supažindino su saulės energetikos sritimi. Vištyčio užkardos pasienietis kinologas kartu su ištikimu pagalbininku džiugino ir demonstravo mokiniams, kokias komandas moka ir ką atlieka pasienio tarnyboje šuo, o kolegė supažindino vyresniuosius su studijomis ir reikalavimais, norint tapti šalies pasienio sargybos kariu. Kariškiai iš Marijampolės ne tik aptarė  kariuomenės veiklą, bet ir skatino tapti kariais. Daugelio merginų susidomėjimo sulaukė vizažo meistrės Andrėja Adomavičiūtė ir Gabrielė Zaveckaitė, kurios atskleidė grožio paslaptis, papasakojo apie veido odos priežiūrą ir pradžiugino dvi merginas: vienai atliko makiažą, o kitai sutvarkė antakius.

Šia diena džiaugėsi ir gimnazijos mokytojai, nes turėjo galimybę pabendrauti, padiskutuoti, pasidalinti prisiminimais ir išgerti puodelį kavos kartu su savo buvusiais mokiniais, kurie pradžiugino savo pasiekimais ir geromis emocijomis.

Paruošė Dovilė Marcinkevičiūtė