“Rangers of Change” (Pokyčių iniciatoriai) veiklos Rumunijoje 2023-03-27/31

2023 m. kovo 27-31 d. dalyvavome Europos sąjungos finansuojamo Erasmus+ projekto „Pokyčių iniciatoriai“ pirmame susitikime, kuris vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte. Susitikime Bukarešto 195-ojoje gimnazijoje dalyvavo partneriai iš 5 šalių: Lietuvos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir Rumunijos.
Mūsų komandą sudarė 4 mokiniai ir 2 pedagogai. Išvykos metu buvo aptariami klausimai susiję su klimato kaita, aplinkos apsauga, atliekų rūšiavimu bei perdirbimu. Bukarešto Parlamento rūmuose turėjome susitikimą su parlamento nare, kuri papasakojo apie savo atliekamą darbą, taip pat lankėmės televizijos kanalo „Digi24“ filmavimo studijoje, kurioje stebėjome kaip buvo filmuojama laida apie aplinkosaugą.
Projekto metu ne tik kalbėjome apie problemas, bet ir ėmėmės darbo - Juodosios jūros pakrantėje ir Karpatų miškuose rinkome šiukšles ir tokiu būdu patys prisidėjome prie švaresnės aplinkos. Išvykos metu turėjome galimybę aplankyti Brano, kitaip dar vadinamą „Drakulos“, bei Pelešo pilis, pamatyti Karpatų kalnus ir išvysti nuostabias Juodosios jūros bangas.
Šis projektas suteikė galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, išklausyti jų idėjas bei pastebėjimus kaip visi galėtų prisidėti prie aplinkosaugos ir sužinoti kaip kitose šalyse yra kovojama su klimato kaita.

Paruošė Aida Bagdonaitė