Different approaches - one European Union baigiamasis partnerių susitikimas

2023 m. Birželio 12-16 d. vyko paskutinysis Europos sąjungos finansuojamo Erasmus+ projekto “Different approaches - one European Union” partnerių susitikimas. Į baigiamąsias veiklas ir projekto užbaigimą  Vokietijoje Gronau (Leine) miestą vyko nemaža Gražiškių gimnazijos ir  Bartninkų skyriaus mokinių bei dviejų mokytojų komanda. Susitikime Gronau (Leine) KSG mokykloje dalyvavo bendraminčiai iš 3 šalių: Lietuvos, Vokietijos, Kipro. Visas komandas sudarė po 10 mokinių ir 2 mokytojus. Šios išvykos metu buvo aptariami klausimai susiję su Europos sąjungos šalių vienijimu ir taikos palaikymu, vyko diskusijos aktualiomis šiai dienai visoje Europoje ir mums temomis, apibendrinta viso projekto veikla ir pristatyta mokyklos bendruomenei bei svarbiems miesto žmonėms.

Projekto susitikimo metu netrūko ir linksmų išvykų bei pramogų. Siejant buvusias veiklas Lietuvoje – žygį nuo trišalio ženklo Lietuvos- Rusijos pasieniu ir lankymusi Kipro žaliojoje linijoje, šį kartą apsilankėme prie Berlyno sienos, muziejuje išklausėme pasakojimą ir žiūrėjome filmą apie Berlyno sienos istoriją.  Taip pat diskutavome ir apie anksčiau vykusį Vokietijos padalijimą bei jos suvienijimą. Nepamiršome aplankyti ir Brandenburgo vartus, o su kitomis žymiomis Berlyno vietomis susipažinome plaukdami upe laivu.

Netrūko kelionėje išbandymų. Pats įsimintiniausias, reikalaujantis fizinės ištvermės ir labai pakeliantis nuotaiką iššūkis buvo pripučiamų valčių irklavimas upe nuo Gronau miesto iki Marienburgo pilies. Atplaukus prie pilies mūsų laukė piknikas ir nuostabios pilies istorija. Smagi išvyka ir pažintis mūsų laukė Hanoverio zoologijos sode. Tai nepamirštami įspūdžiai ir gera nuotaika.

Dalyvaudami šiame projekte įgijome daug istorinių žinių, susiradome naujų draugų, susitikome su jau anksčiau surastais draugais, o visų svarbiausia supratome, kokias problemas patiria Europos Sąjunga ir kaip mes galime prisidėti jas sprendžiant.

Paruošė Alma Pasalauskaitė