Pamokos kitaip

Minint Baltų vienybės dieną ir rudens lygiadienį, Gražiškių gimnazijos bendruomenė organizavo  netradicinio ugdymo dieną pavadinimu „Protėvių takais...“. Po  svečių sveikinimo žodžių, palinkėjimų, kvietimo aplankyti istorines, kultūrines Bartninkų seniūnijos vietas, mokiniai rinkosi į integruotas pamokas Piliakalnių piliakalnio prieigose.

Kad mokymasis nėra vien akademinės žinios, buvo galima įsitikinti įvairių veiklų metu. Ugdydami pažinimo, komunikavimo, kūrybiškumo, kultūrines, socialines kompetencijas, vaikai ir jaunuoliai dalyvavo viktorinose, sportiniuose, meniniuose, muzikiniuose  užsiėmimuose. Mažieji mokinukai kūrė papuošalus iš gamtoje rastų medžiagų, išklausę piliakalnio istoriją dalyvavo „Bingo“ žaidime. Vyresnieji statė palapinę, demonstravo taiklumą sporto rungtyse, atsakinėjo į istorijos, geografijos klausimus, atliko matematinius skaičiavimus ir kitas užduotis. Baigiantis netradicinėms pamokoms visi draugiškai dalyvavo ekologinėje-gamtosauginėje veikloje: rinko šakas, šiukšles, plastiką. Vėliau vyresnių klasių mokiniai jas rūšiavo, pasakojo, kodėl reikia tai daryti, taip parodydami mažiesiems mokinukams,  kad reikia tausoti Lietuvos gamtą. Draugiškai, linksmai ir garsiai atlikę užduotis visi rinkosi piliakalnio papėdėje prie draugystės laužo pamokų refleksijai.

Šios netradicinio ugdymo dienos metu sustiprėjo mokinių, mokytojų bendrystė, atsirado naujų minčių, idėjų, kaip paįvairinti mokymo(si) procesą organizuojant pamokas netradicinėse erdvėse išvykų metu.

Geografijos mokytoja Vaida Onusaitienė

Nuotr. Kazmilės Stočkutės