Kalbų diena Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriuje

Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Tai proga prisiminti turtingą Europos kultūros paveldą ir būtinybę puoselėti kalbų įvairovę mūsų žemyne.

2023-ieji – Europos įgūdžių metai, o kalbų mokėjimas – vienas svarbiausių įgūdžių. Mokytis naujų kalbų naudinga visiems, nepaisant amžiaus, darbo pobūdžio ar gyvenamosios vietos. Kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių įsidarbinti, mokytis, pažinti pasaulį, bendrauti ir surasti draugų, plėtoti verslą, dalintis žiniomis ar išspręsti iškilusias problemas.

Gražiškių gimnazijos Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriaus mokiniai šią dieną skyrė daugiakalbystei. Jie kūrė kalbų medį, papuošė įvairiaspalviais rudeniškais lapais, kuriuose užrašė dvidešimt keturių Europos šalių žodžius. Sunkiausiai sekėsi rašyti graikų, suomių kalbų žodžius, tačiau rezultatas pradžiugino visus. Mokiniai skaitė, lygino žodžius, sprendė, kuri kalba sunkiausia. Pertraukų metu skambėjo dainos lietuvių, vokiečių, anglų, prancūzų, olandų, ispanų, portugalų, italų bei rumunų kalbomis.

Tai buvo maloni geroji patirtis, leidusi mokiniams pajusti pažinimo, atradimo džiaugsmą.

Kalbų mokytojos

Paruošė Egidijus Čivinskas