Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

ES investicijos Švietimo ir mokslo ministerija

Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamajame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). Pradinių klasių mokiniams naujos priemonės pasaulio pažinimui mokyti perkamos per Nacionalinę švietimo agentūra (buv. Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras).

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą, modernizuojant gamtos ir technologinių mokslų bei nuotolinio mokymo(si) aplinką.

Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai.

Projektui įgyvendinti skirtos Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti:

Projektas, skirtas gimnazijos mokinių gamtamoksliniam ugdymui, prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Gimnazijos siekis – sudaryti lygias galimybes kiekvienam mokiniui siekti asmeninės pažangos ir įgyti mokymuisi visą gyvenimą būtinų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų. Šiam tikslui įgyvendinti naudojamos gamtos ir technologijų mokslo priemonės ne tik dalykų pamokose (žr. nuotraukas), bet ir neformalaus ugdymo tiriamosiose veiklose. Naudodami gautas priemones, mokiniai atlieka tiriamuosius darbus, kurių metu susipažįsta su supančia aplinka, procesais, vykstančiais gyvuosiuose organizmuose.

Pradinių klasių mokiniams įrengta laboratorija. Čia mažieji tyrėjai gilina savo gamtamokslines žinias.

Praktinės veiklos:

Gautų priemonių panaudojimas gamtos mokslų pamokose >>

Tiriamieji darbai >>

Paruošė Evaldas Plečkaitis